Топлинска проводен лепило LOCTITE 3873

Краток опис:

LOCTITE 3873 е само-shimming, термички проводен лепило. Кога се користи со 7387 Activator ™, тоа лечи брзо да се формира висока јачина, висок модул, топлотно акрилен полимер. Униформа дебелина BONDLINE од 0.127mm резултатите од основање на солидна стакло сфери. Препорачани апликации вклучуваат поврзување на различни топлина генерирање уреди (моќ уреди) за топлинска насипообразуватели.


детали за производот

Тагови производ

LOCTITE 3873 е само-shimming, термички проводен лепило. Кога се користи со 7387 Activator ™, тоа лечи брзо да се формира висока јачина, висок модул, топлотно акрилен полимер. Униформа дебелина BONDLINE од 0.127mm резултатите од основање на солидна стакло сфери. Препорачани апликации вклучуваат поврзување на различни топлина генерирање уреди (моќ уреди) за топлинска насипообразуватели.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !